École des Roches Language & Flying Program eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

École des Roches, Edmond Demolins tarafından 1899 yılında kurulmuştur. Kurulduğu dönemde eğitime yenilikçi bir yaklaşım getirdiği için zamanın ilerisinde görülmüş ve Fransa’nın ilk yeni okullarından olmuştur. Evrensel ve hümanist değerlere odaklandığı için yeni okullara örnek olarak da tanınmıştır. Dünyanın her ülkesinden öğrenci kabul eden École des Roches, 1999 yılında UNESCO’ya üye olmuştur. 2015 yılında ise küresel prestijli GEMS Eğitim grubuna katılmıştır.

Zamana ayak uyduran École des Roches’da bir televizyon ağı, merkezî bir restoran, go kart ve uçak pisti vardır.

Okul bu özel programı, küçük özel uçaklarda uçmayı keşfetmek ve öğrenmek isteyen genç uçak meraklıları için geliştirilmiştir. Programa katılmak isteyen öğrencilerin 1.65 cm ve üstü boy uzunluğuna sahip olmaları gerekir.

Dil dersleri haftada 15 saat olmak üzere sabahları yapılır. Öğleden sonraları, düzenlenen hava etkinlikleri için kampüse kısa mesafe uzaklıktaki l’Aigle Flying Club’a ayrılmıştır. Uçuş eğitimi seansları haftada 3-4 yarım gün gerçekleşir. Program teorik dersleri (uçakla ilgili bilgi, meteoroloji, mevzuat, navigasyon), uçak etrafında pratikleri (aerodinamik, pist üzerinde ilerleme, kalkış, uçuş, kavis, yükseliş, güç yönetimi, okul üzerinde uçuş, duruş, iniş) ve uçak kullanmayı (tur uçuşu, iniş yöntemleri, navigasyon esasları) kapsar.

Bu programın sonunda öğrenciler, 4 kişilik özel uçakla Normandy üzerinde gösteri uçuşu yapma ve uzun bir yolculuk fırsatı bulur.

Dil ve uçuş eğitimlerinden geride kalan zamanlarda öğrenciler golf, tenis, yüzme, badminton, futbol, dans, fitness, su jimnastiği, basketbol ve hentbol gibi aktivitelere katılabilir dileyenler ise ücretli bir şekilde binicilik eğitimi alabilir. Haftada 2 tam gün düzenlenen gezilerde Paris, Versailles, Deauville, Loire Castles, Mont Saint Michel, Le Mans, II. Dünya Savaşı çıkarma sahilleri, vb. tarihi değere sahip ünlü mekânları keşfetme şansına sahip olurlar.

Program Başlangıç Tarihi : 16 Haziran / 30 Haziran / 14 Temmuz 2019    Süre : 4 hafta

Ülke : FransaŞehir : NormandyEğitim Dili : İngilizce | FransızcaOkul Türü : Yaz OkullarıKonaklama Türü : YurtProgram Türü : Fransızca + Havacılık | İngilizce + HavacılıkYaş Grubu : 15+

Form

Video

Fotoğraflar (4)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız