École des Roches Language & Tennis Program eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

École des Roches, Edmond Demolins tarafından 1899 yılında kurulmuştur. Kurulduğu dönemde eğitime yenilikçi bir yaklaşım getirdiği için zamanın ilerisinde görülmüş ve Fransa’nın ilk yeni okullarından olmuştur. Evrensel ve hümanist değerlere odaklandığı için yeni okullara örnek olarak da tanınmıştır. Dünyanın her ülkesinden öğrenci kabul eden École des Roches, 2015 yılında küresel prestijli GEMS Eğitim grubuna katılmıştır.

Zamana ayak uyduran École des Roches’da bir televizyon ağı, merkezî bir restoran, go kart ve uçak pisti vardır.

Bu program dâhilinde öğrencilere Genel Dil Eğitimi ile diğer gezi ve eğlence olanaklarının yanı sıra profesyonel eğitmenler tarafından tenis eğitimi verilir.Öğrenciler dil seviyelerine göre ayrılarak 10-15 kişilik sınıflarda haftada 20 saat eğitim görür. Program sonunda akademik bir değerlendirme ile kurs sertifikası alır.

Programa dâhil olan tenis eğitimi, düzenli veya düzensiz olarak tenis alıştırmaları yapan genç oyuncular içindir. Öğrenciler profesyonel tenis eğitmenleri tarafından çalıştırılır. Program süresince bire bir antrenör eğitiminden yararlanırlar. Tenis eğitimi başında bir yerleştirme sınavı yapılır ve öğrenciler yeterliliklerine göre 2-4 kişilik gruplara ayrılır. Bu seviye değerlendirmeleri gelecek haftalar için bireysel gelişim planları tasarlarken referans olarak kullanılır. Programda tenis eğitimi iki haftaya yayılmış şekilde 25 saat yapılır. Öğrencilere fiziksel ve zihinsel antrenmanlar, oyun temelleri, teknik beceriler, taktikler, gözlem ve pratik oyun zihniyetine nasıl sahip olunacağı öğretilir. Koşullar ve tarihin izin verdiği takdirde, öğrenciler kampüs dışında tenis maçı yapma fırsatı bulabilir.

Dil ve tenis eğitiminin dışında öğrenciler, öğleden sonra ve akşamları golf, yüzme, badminton, futbol, dans, fitness, su jimnastiği, basketbol ve hentbol gibi aktivitelere katılabilir. Talep eden öğrenciler ücretli bir şekilde binicilik ve havacılık eğitimleri alabilir. Ayrıca okul öğrencilerin aşçılık, pastacılık, yaratıcı sanatlar, canlandırma atölyeleri, masa oyunları, spor günleri, yetenek yarışması, barbekü, disco geceleri vb. keşif çalışmalarında bulunmalarını önerir. Haftada 2 tam gün düzenlenen gezilerde ise Paris, Versailles, Deauville, Loire Castles, Mont Saint Michel, Le Mans, II. Dünya Savaşı çıkarma sahilleri, vb. tarihi değere sahip ünlü mekânları keşfetme şansına sahip olurlar.

Program Başlangıç Tarihi: 16 Haziran / 30 Haziran / 14 Temmuz / 28 Temmuz 2019      Süre: 2 Hafta

Ülke : FransaŞehir : NormandyEğitim Dili : İngilizce | FransızcaOkul Türü : Yaz OkullarıKonaklama Türü : YurtProgram Türü : Fransızca + Tenis | İngilizce + TenisYaş Grubu : 12-18

Form

Video

Fotoğraflar (5)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız