Azurlingua French & Rowing Program eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Azurlingua Dil Okulu 30 yıllık deneyimiyle yaklaşık 100.000 öğrenciye ev sahipliği yapmış bir eğitim kurumudur. Fransız hükümetinin prestijli ‘’Qualité FLE’’ unvanına sahiptir. Her yıl dünyanın birçok ülkesinden gelen 4000’den fazla öğrenciye Fransızca seviyelerine göre kişiselleştirilmiş eğitim programları sunmaktadır. Okul tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerin hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemeleri için en iyi koşullar sağlanmaktadır. Fransız Rivierası’nın merkezi Nice şehrinde yer alan Azurlingua Dil Okulu en iyi şekilde donatılmış sınıflarda hizmet vermektedir.

Bu program Fransızca ile Rowing (kürek) eğitimlerini içermektedir. Fransızca eğitim programı öğrencilerin dil seviyesine göre düzenlenen bir programdır. Eğitimler anadili Fransızca olan nitelikli ve deneyimli öğretmenler tarafından maksimum 15 kişilik sınıflarda gerçekleştirilir. Haftada 15 saat olacak şekilde toplam 20 ders yapılır. Fransızca derslerinde yazılı ve sözlü anlatımda öğrencilere sağlam bir temel kazandırmak amaçlanır. Program boyunca öğrenciler çok sayıda alıştırmalar yaparlar. Yazılı ve sesli şekilde yapılan bu alıştırmalarda öğrencilerin Fransızcanın farklı formlarını anlamaları sağlanır. Eğitimler sırasında öğrenciler birçok konuda tartışmalar düzenler ve sunumlar yaparlar. Bu şekilde topluluk önünde kaygılanmadan ve duraksamadan Fransızca konuşma becerisi kazanırlar. Ayrıca öğrenciler Fransız kültürünü ve Fransızların gündelik yaşam alışkanlıklarını öğrenirler.

Kürek eğitimleri haftada 5 yarım gün Fransızca eğitimlerinin ardından profesyonel eğitmenlerin gözetiminde yapılır. Dersler 14.00-17.00 saatleri arasında haftada toplam 12 saat 30 dakika olacak şekilde gerçekleştirilir. Sports Academy Programlarına katılmak isteyen öğrencilerden aileleri tarafından onaylanmış sağlık belgesi talep edilir.

Bu programda yurtta ve aile yanında tam pansiyon esasında konaklama seçenekleri vardır. Aileler öğrencilerin ilgi alanlarına, hobilerine ve yaşlarına göre seçilirler. Yurt konaklamaları ise 7/24 güvenliği sağlanan binalarda yapılır. Yurtta hafta sonları öğle yemeği packed lunch şeklinde sağlanır. Ayrıca öğrenciler besin alerjileri ve özel diyetleriyle ilgili taleplerini kuruma bildirebilirler.

Öğrenciler eğitim programlarının yanı sıra okul bünyesinde düzenlenen aktivite ve gezilere katılabilirler. Yarım günlük gezilerde Juan-les-Pins, Antibes, St-Paul de Vence, Villefranche, Eze, Vieux Nice 1 tam günlük gezilerde ise; Menton, Monaco, Cannes, Saint-Tropez, San-Remo ve iles de Lérins bölgeleri ziyaret edilir. MAMAC ve Matisse Müzesi, Park Phoneix, Florian’a turlar düzenlenir. Ayrıca öğrenciler paten, tiyatro atölye çalışmaları, Lazer TAG oyunu, dans sınıfları (hip hop) etkinliklerine katılabilirler. Programdaki sportif etkinlikler futbol, hentbol, basketbol, masa tenisi, voleybol, bowling, fitness, fly fish (şişme botla su aktivitesi) içerir. Her akşam düzenlenen etkinlikler ise salsa dersleri, karaoke, film gecesi ve öğrenci şovlarını içerir. Öğrenciler gerçekleşen bütün aktivitelerde deneyimli bir ekip nezaretindedirler. Gezilere ve aktivitelere ulaşımlar kurumun deneyimli şoförleri tarafından sağlanır.

Program Başlangıç Tarihi : 1 Temmuz 2019 

Ülke : FransaŞehir : NiceEğitim Dili : FransızcaOkul Türü : Yaz OkullarıKonaklama Türü : Aile Yanı  |  YurtProgram Türü : Fransızca + KürekYaş Grubu : 12-17

Form

Video

Fotoğraflar (5)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız