France Junior Summer Homestay Program eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Fransa'da aile yanında konaklama programı dil pratiği yapmak ve Fransız kültürünü öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Program kapsamında bir dil eğitimi yapılmamaktadır. Hedeflenen, program süresince öğrencilerin yerel ailelerin yanında konaklayarak onlarla kurduğu iletişimle Fransızcalarını gün geçtikçe geliştirmeleridir. Öğrenciler misafir oldukları ailelerin yanında dil pratiği yaparken Fransa’daki günlük hayatı deneyimleme ve yeni insanlarla tanışma fırsatı bulurlar.

Ev sahibi ailelerin seçimleri öğrencilerin ilgi alanları ve hobilerine göre yapılmaktadır. Seçilen ailelerin sosyal ve ekonomik yapıları farklılık gösterebilmektedir. Aileler uluslararası öğrencileri ağırlamakta deneyimlidirler. Aileler çeşitli aktiviteler ve geziler düzenlemekle birlikte bu durum ev sahibi aileler için bir zorunluluk değildir.

Aile yanında konaklama tam pansiyon esasındadır. Öğrencilerin Paris Havalimanına geliş ve gidiş transferleri aile tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca program süresince öğrencilerin 24 saat ulaşabilecekleri acil durum telefonları vardır.

Katılımcıların programa daha kolay adapte olabilmeleri için daha önce yurtdışına seyahat etmiş olmaları beklenir. Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin en az 1 yıl ya da 2 yıl Fransızca dil eğitimi almış olmaları gerekmektedir.

Program Başlangıç Tarihi : Haziran - Ağustos 2019        Süre : 2 - 8 Hafta

Ülke : FransaEğitim Dili : FransızcaOkul Türü : Tatil ProgramlarıKonaklama Türü : Aile YanıYaş Grubu : 11-18

Form

Fotoğraflar (6)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız