French Junior Summer Program eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Dil eğitimlerinin verildiği Paris merkezi 13. Bölgede “Quartier de la Gare” yakınında yer almaktadır. Dil merkezinden market, restoran, park, alışveriş merkezi ve müze gibi birçok önemli noktaya ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Dil merkezi üst düzey teknik donanıma sahip sınıflardan oluşmaktadır.

Bu program Fransızca dil eğitimiyle birlikte gezi ve aktiviteleri içermektedir. Öğrenciler program süresince düzenlenen aktivite ve gezilere katılarak Fransız kültürünü ve tarihini keşfedip dil becerilerini geliştirmektedirler. Programda öğrencilere Fransa’ya gelmeden önce yeterlilik testi ve geldikleri ilk gün ise seviye belirleme testi yapılır. Bu testler sonucunda öğrencilerin eğitim alacağı ders grupları belirlenir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar ders grupları vardır. Öğrenciler FLE (French as a Foreign Language) kalite standartlarında, uzun yıllara dayanan deneyime sahip Fransız öğretmenlerden eğitim alırlar. Eğitim programı Fransızca öğrenme sürecinin okuma, yazma, dinleme, konuşma ve anlama gibi tüm süreçlerini kapsar.

Fransızca dil eğitim programı Intensive (yoğun) ve Semi Intensive (yarı yoğun) olarak gruplara ayrılmıştır. Intensive program Fransızcasını geliştirmek isteyen öğrenciler içindir. Bu programı seçen öğrencilere haftada 20 ders saati eğitim verilir. Semi Intensive program ise dil eğitimi alırken Fransız kültürünü keşfetmek isteyen öğrenciler içindir. Haftada 10 ders Fransızca eğitimi yapılır. Eğitim materyalleri kurum tarafından sağlanır. Programın sonunda öğrencilere kurs bitirme sertifikası verilir.

Program süresince öğrenciler yurtta yarım pansiyon esasında paylaşımlı odalarda konaklarlar. Öğrenciler öğle yemeklerini kendileri karşılarlar.

Gezi ve aktivitelerde kurumun danışmanları öğrencilere eşlik ederler. Rehberli geziler Paris’in çevresinde hafta sonunu da içeren günlük ziyaretleri içerir. Program boyunca Louvre ve Orsay Müzesi, Notre Dame Katedrali, Versailles Sarayı, Triumph Arch, Montmartre ve Sacre-Cour Bazilikası ziyaret edilir. Ayrıca Seine Nehri’nde tekne gezisi ve Eyfel turu yapılır. Program süresince öğrenciler 24 saat acil durum telefonundan yardım ve destek alabilirler. Öğrencilerin havaalanına geliş ve gidiş transferleri kurum tarafından sağlanır.

Bu programa katılan öğrencilerin en az başlangıç seviyesinde Fransızca dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Program Başlangıç Tarihi : Ağustos 2019      Süre : 11 / 13 Gün

Ülke : FransaŞehir : ParisEğitim Dili : FransızcaOkul Türü : Yaz OkullarıKonaklama Türü : YurtProgram Türü : Genel FransızcaYaş Grubu : 14-19

Form

Fotoğraflar (8)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız