Lyon French Language School eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Fransızca Dil Okulu Lyon’da Rhone Banks’ın güzel bir bölgesinde konumlanmıştır. Lyon Paris’e trenle 2 saat, Alp Dağlarına 1 saat, denize ise 3 saat uzaklıktadır. Öğrencilerin dil öğrenirken eğlenebileceği bir noktadır. Dil Okulunda multimedya odası ve ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin dinlenebilmeleri, vakit geçirmeleri ve yemek yemeleri için bir oda da bulunmaktadır.

Dil Okulu bünyesinde Fransızcayı yabancı dil olarak öğretmek üzere eğitim almış nitelikli öğretmenler çalışmaktadır. Okul Fransızca öğrenmek ya da mevcut dil seviyelerini yükseltmek isteyen öğrencilere uygun programlar sunmaktadır. Okulun sunduğu Genel Fransızca eğitimi öğrencilerin tercihlerine göre haftada 12, 15 ya da 20 ders seçeneklerinden oluşmaktadır. Her biri 55 dakika süren dersler maksimum 15 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Öğrencilere program başlangıcında seviye belirleme sınavı uygulanmaktadır. Sınav sonuçlarına göre eğitim grupları belirlenmektedir.

Lyon, zengin kültürel yaşamıyla güzel bir şehirdir. 2000 yılı aşkın tarihe sahip şehir, sokakları ve anıtlarıyla UNESCO Dünya mirası listesinde yer almaktadır.  Öğrenciler Lyon’da bulundukları sürede Notre-Dame de Fourvière Bazilikası, Saint-Jean Katedralini veya Croix Rousse’yu gezebilirler. Parc de la Tête d'Or’da ve şehrin daha birçok noktasında keyifli vakit geçirebilirler. Yaz boyunca şehirde düzenlenen binlerce insanın katıldığı kültürel aktivitelere ve gösterilere katılabilirler.

Dil okulu hafta boyunca öğrencilerin isteğine göre ücretli yarım günlük geziler düzenlemektedir. Bu gezilerde Lyon’un en eski bölgesi Vieux Lyon, Lyon çevresinde Roma ve Orta Çağdan kalma şehirler, Paris, birçok anıt ve müze ziyaret edilir.

Dil Okulu programlarına dâhil olan öğrenciler aile yanında tek kişilik odalarda, yarım pansiyon esasında konaklarlar.

Öğrenciler yardım ve destek için kuruma acil durum telefonlarından ulaşabilirler.

Ülke : FransaŞehir : LyonEğitim Dili : FransızcaOkul Türü : Dil OkullarıProgram Türü : Genel FransızcaYaş Grubu : 18+

Form

Video

Fotoğraflar (9)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız