V.C. France Adventure Camp eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Village Camps 48 yıllık deneyimiyle genç öğrenciler için heyecan verici yaz kampları düzenlemektedir. Öğrenciler için en iyi seçeneklerin sunulduğu bu kamplara her yıl 30 farklı ülkeden katılım sağlanır. Village Camps’in yaz kamplarına katılan öğrenciler maceranın bir parçası olurken yeni arkadaşlar edinirler.

Yaz kampı muhteşem bir vadide bulunan Ardèche Doğa Parkının içinde yer almaktadır. Kampın bulunduğu bölgede Güney Fransa’nın güneşli iklimi görülür. Konaklama modern ve her hava durumuna uygun çadırlarda tam pansiyon esasında sağlanmaktadır. Çadırların içinde rahat yataklar bulunur. Kampta duş sistemi ve yemek alanları mevcuttur. Her kampçı yaş ve cinsiyetine göre bir danışman gözetiminde çadırlara yerleştirilir. Eğitimler bina dışında, sınıf ekipmanlarına sahip bir alanda yapılmaktadır. Merkez binada revir, aktivite ve yemek alanı vardır.

Macera kampında öğrenciler aktivitelerini kampa yakın ağaçlarla çevrili dağlık alanda yaparlar. Burada yapılan aktiviteler kaya tırmanışı, halat parkuru eğitimi, yürüyüş ve mağaracılığı içerir. Kampın öne çıkan etkinliği Ardèche vadisine uzanan nehirde 30 kilometre süren maceradır. Bu etkinlikte öğrenciler eğitmenlerin gözetmenliğinde nehirde 2 gün boyunca kano ve kayaklarla ilerlerler. Yolculuğun yarısında nehrin kıyısında bir akşam konaklarlar. Kampın başında tüm öğrenciler kano ve kayak teknikleri üzerinde eğitmenler tarafından çalıştırılır. İlk defa nehir turu deneyimini yaşayacak öğrenciler de eğitimlerle hızla ilerleme kaydederler. Macera dolu etkinlik programına sahip olan bu kamp öğrenciler için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Macera kampının dışında öğrenciler düzenlenen aktivitelere ve gezilere de katılabilirler. Geziler yerel etkinliklere ve hava koşullarına göre düzenlenmektedir. Gezi günlerinde su parkına, Vallon Pont d’Arc bölgesine ve alışveriş için Avignon şehrine gidilir. Öğrenciler öğleden sonra düzenlenen el işi ve sanat, basketbol, plaj partisi, futbol, kürek sörfü, yüzme, voleybol vb. etkinliklere katılabilirler. Kampta aktivitelerden geriye kalan zamanlarda spor turnuvaları, yetenek geceleri vb. eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu programda dil eğitimi verilmemektedir.

Program Başlangıç Tarihi : 30 Haziran / 14 Temmuz 2019           Süre : 2 Hafta

Ülke : FransaŞehir : ArdecheOkul Türü : Yaz KamplarıKonaklama Türü : Kamp / ÇadırProgram Türü : Temalı KurslarYaş Grubu : 11-17

Form

Video

Fotoğraflar (8)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız