V.C. France Language Camp eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Village Camps 48 yıllık deneyimiyle genç öğrenciler için heyecan verici yaz kampları düzenlemektedir. Öğrenciler için en iyi seçeneklerin sunulduğu bu kamplara her yıl 30 farklı ülkeden katılım sağlanır. Village Camps’in yaz kamplarına katılan öğrenciler maceranın bir parçası olurken yeni arkadaşlar edinirler.

Yaz kampı muhteşem bir vadide bulunan Ardèche Doğa Parkının içinde yer almaktadır. Kampın bulunduğu bölgede Güney Fransa’nın güneşli iklimi görülür. Konaklama modern ve her hava durumuna uygun çadırlarda tam pansiyon esasında yapılmaktadır. Çadırların içinde rahat yataklar bulunur. Kampta duş sistemi ve yemek alanları mevcuttur. Her kampçı yaş ve cinsiyetine göre bir danışman gözetiminde çadırlara yerleştirilir. Eğitimler bina dışında, sınıf ekipmanlarına sahip bir alanda yapılmaktadır. Merkez binada revir, aktivite ve yemek alanları bulunmaktadır.

Fransızca dil kampı yabancı dil seviyelerini yükseltmek isteyen öğrenciler için yenilikçi bir yöntemle hazırlanmıştır. Kampın ilk gününde öğrenciler dil seviyelerine göre dikkatlice değerlendirilip maksimum 10 katılımcıdan oluşan sınıflara yerleştirilirler. Okul sürekli öğrenci değerlendirme sistemini uygulamaktadır. Böylece öğrenciler hazır olduklarında dil gruplarını değiştirebilirler. Dil eğitimleri hafta içi her gün 09.00-12.00 saatleri arasında yapılır. Kamp boyunca öğrenciler proje ve ödevler üzerinde çalışır, sınavlarla değerlendirilirler. İnteraktif bir eğitim yolu izlenen bu kampta amaç öğrencilerin eğlenceli yoldan dersleri kavramalarını sağlamaktır. Kamp boyunca öğrenciler kendilerinin ve öğretmenlerinin seçtiği proje konuları üzerine sunumlar yaparlar. Bu projelere hazırlanırken kelime dağarcıklarını geliştirir ve bir topluluk önünde sunum yapma cesareti kazanırlar. Kampın sonunda öğrencilere ilerleme raporu ve bitirme sertifikası verilmektedir.             

Dil eğitiminin dışında öğrenciler düzenlenen aktivitelere ve gezilere de katılabilirler. Geziler yerel etkinliklere ve hava koşullarına göre düzenlenmektedir. Gezi günlerinde su parkına, Vallon Pont d’Arc bölgesine ve alışveriş için Avignon şehrine gidilir. Öğrenciler öğleden sonra düzenlenen dağcılık, el işi ve sanat, basketbol, plaj partisi, futbol, kano, ip parkuru eğitimi, kürek sörfü, yüzme, voleybol vb. etkinliklere katılabilirler. Kampta aktivitelerden geriye kalan zamanlarda spor turnuvaları, yetenek geceleri vb. eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir.

Program Başlangıç Tarihi : 30 Haziran / 14 Temmuz 2019              Süre : 2 Hafta

Ülke : FransaŞehir : ArdecheEğitim Dili : FransızcaOkul Türü : Yaz KamplarıKonaklama Türü : Kamp / ÇadırProgram Türü : Genel FransızcaYaş Grubu : 11-17

Form

Video

Fotoğraflar (11)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız