V.C. Switzerland Language Camp eğitim, Mosaic
English Version
Arama Tercihlerine Geri Dön

Village Camps 48 yıllık deneyimiyle genç öğrenciler için heyecan verici yaz kampları düzenlemektedir. Öğrenciler için en iyi seçeneklerin sunulduğu bu kamplara her yıl 30 farklı ülkeden katılım sağlanır. Village Camps’in yaz kamplarına katılan öğrenciler maceranın bir parçası olurken yeni arkadaşlar edinirler.

Yaz Kampının gerçekleşeceği Swiss Alpine Centre, Rhone Vadisi’nden Mont Blanc’a bakan bir konumda yer almaktadır. Cenevre Uluslararası Havaalanına 90 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler Alpine Centre’da maksimum 4 kişilik, özel banyolu odalarda tam pansiyon esasında konaklarlar.

Bu yaz kampı Fransızca ve İngilizce dil eğitimi seçeneklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler seçecekleri dil üzerine eğitim alırlar. Dil kampı yabancı dil seviyelerini yükseltmek isteyen öğrenciler için yenilikçi bir yöntemle hazırlanmıştır. Kampın ilk gününde öğrenciler dil seviyelerine göre dikkatlice değerlendirilip maksimum 10 katılımcıdan oluşan sınıflara yerleştirilirler. Okul sürekli öğrenci değerlendirme sistemini uygulamaktadır. Böylece öğrenciler hazır olduklarında dil gruplarını değiştirebilirler. Dil eğitimleri hafta içi her gün 09.00-12.00 saatleri arasında yapılır. Kamp boyunca öğrenciler proje ve ödevler üzerinde çalışır, sınavlarla değerlendirilirler. İnteraktif bir eğitim yolu izlenen bu kampta amaç öğrencilerin eğlenceli yoldan dersleri kavramalarını sağlamaktır. Kamp boyunca öğrenciler kendilerinin ve öğretmenlerinin seçtiği proje konuları üzerine sunumlar yaparlar. Bu projelere hazırlanırken kelime dağarcıklarını geliştirir ve bir topluluk önünde sunum yapma cesareti kazanırlar. Kampın sonunda öğrencilere ilerleme raporu ve bitirme sertifikası verilmektedir.

Dil eğitiminin dışında öğrenciler düzenlenen aktivitelere ve gezilere de katılabilirler. Aktivitelerin içinde dağ bisikletçiliği, oryantiring (yön bulma yarışmaları), yürüyüş, voleybol, sokak hokeyi, plaj voleybolu, dans, yüzme, bobsled (kızakla kayma), okçuluk, yoga ve aşçılık bulunur. Cumartesi günleri yapılacak gezilerde Cenevre Birleşmiş Milletler Binası, Cailler Çikolata Fabrikası, Olimpiyat Müzesi ve Lozan ziyaret edilir. Ayrıca öğrenciler Pazar günü ve hafta içi dil eğitimlerinden sonra Aigle su parkı aktivitelerine katılırlar.

Program Başlangıç Tarihi : 30 Haziran / 14 Temmuz / 28 Temmuz 2018      Süre : 2 Hafta

Ülke : İsviçreŞehir : LeysinEğitim Dili : İngilizce | FransızcaOkul Türü : Yaz KamplarıKonaklama Türü : YurtProgram Türü : Genel Fransızca | Genel IngilizceYaş Grubu : 10-17

Form

Video

Fotoğraflar (9)

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer Ülkeler için Tıklayınız